Interaktywne Muzeum Gniezna

„100 metrów historii”. Ulica Farna.
IMG

„100 metrów historii”. Ulica Farna.

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, powraca do cieszących się wielkim zainteresowaniem, spacerów przewodnickich w gwarze „100 metrów historii”. Będzie to niepowtarzalna okazja na dotknięcie obyczajowości i tożsamości małego fragmentu Gniezna, nie tylko z przełomu XIX i XX wieku. W tej popularyzatorskiej formie – krótkiej wycieczki adresowanej nie tylko do mieszkańców Gniezna, nie zabraknie gwary i elementów humoru miejskiego, czy chwil grozy.

Gniezno. "Przystanek: Targowisko"

Gniezno. "Przystanek: Targowisko"

Od 15 maja na Targowisku przy ul. Warszawskiej w Gnieźnie "Przystanek: Targowisko": wystawa plenerowa o historii i współczesności tego miejsca, powstała w ramach "Interaktywnego Muzeum Gniezna 2021".

Interaktywne Muzeum Gniezna w EtnoPolsce

Interaktywne Muzeum Gniezna w EtnoPolsce

Wystawy, spotkania, spacery przewodnickie, zajęcia muzealne także online, videofelietony „Interaktywnego Muzeum Gniezna 2021” otrzymały dofinansowanie z Programu EtnoPolska Narodowego Centrum Kultury.